Podsumowanie roku 2017 i postanowienia noworoczne

Pod koniec roku ludzie mają tendencje do robienia podsumowań tego, co się udało zrobić w tym roku oraz planować co zrobią w następnym. Tak więc i ja to zrobię.

Podsumowanie

Nie będę ukrywać, że ten rok był znaczniej bardziej udany od poprzedniego. Zrobiłem rzeczy będące wcześniej tylko marzeniami. Zacznijmy od największego sukcesu.

Założenie bloga

To była jedyna rzecz, którą zrobiłem i była na mojej zeszłorocznej liście postanowień noworocznych.

Daj Się Poznać 2017

Bloga założyłem na końcu lutego, czyli dużo wcześniej niż zamierzałem to zrobić. Wszystko ze względu na startujący na początku marca konkurs Daj Się Poznać 2017. Uznałem to za okazję na zaczęcie i rozpędzenie się z blogiem. Jako jeden z około 1000 uczestników rozwijałem projekt open source i opisywałem swoje zmagania na blogu. Ostatecznie spełniłem wymagania konkursu (20 wpisów od początku marca do końca maja) i zostałem jednym ze 184 finalistów. Niestety do ścisłej czołówki nie udało się dostać. Za mało poświęciłem czasu na rozwijanie mojego projektu, wybrałem projekt wymagający więcej czasu, niż byłem w stanie poświęcić oraz za mało promowałem bloga. Mimo to udział w konkursie uważam za duży sukces. Wiele się nauczyłem i przestałem się bać pokazywania komuś swojego kodu.

Przerwa

Żałuję, że po konkursie zrobiłem sobie przerwę, bo mogłem wykorzystać rozpęd, który już miałem, co prawda nie wielki, ale jednak.

Końcówka roku

Ostatecznie powróciłem do blogowania w grudniu. I zrobiłem to z wielkim rozmachem, co widać na wykresie poniżej (zrzut zrobiony 30 grudnia o godzinie 13:49).

2017-12-30 13_48_52-Statystyki ‹ Łukasz Kot Blog — WordPress.com.png

Łącznie od założenia bloga do dnia 30 grudnia 13:56 mam:

  • 1362 wyświetleń
  • 807 odwiedzających
  • 13 polubień
  • 21 komentarzy
  • 30 wpisów na blogu (łącznie z tym)

„Przeprowadzka” technologiczna

W tym roku też zmieniłem technologię. Zrezygnowałem z silnika Unity i tworzenia gier na rzecz tworzenia aplikacji webowych w .NET Core. Z mojej przygody z Unity wiem jedno — nie znam się na grafice komputerowej i nie chce się poznać!!!

Postanowienia noworoczne

Teraz przedstawię plany na nadchodzący 2018 rok. Zapowiada się epicki rok, a to, dlatego że będę pełnoletni. Niektóre plany może są zbyt ambitne, ale to chyba lepiej, niż żeby były za mało ambitne.

Pierwszy staż/praca

W nadchodzącym roku zamierzam spróbować znaleźć pierwszą pracę albo przynajmniej staż w IT. Powysyłam CV, może ktoś się zainteresuje, a jeżeli nie to przynajmniej dowiem się, czego mi jeszcze brakuje, aby zostać programistą. A pewnie znajdzie się tego sporo.

Język angielski

W nadchodzącym roku zamierzam popracować nad moim angielskim. Czuję, że się cofam, bo w szkole angielski nie jest zbyt wymagający. Czas to zmienić.

Nawet w postanowieniach noworocznych jest enkapsulacja

Oprócz tego mam parę planów na przyszły rok, o których na razie nie będę mówił, bo gdybym o nich powiedział, to mogłoby mi to utrudnić sprawę 😉 W każdym razie będzie niesamowicie 😀

Podsumowanie

Jeżeli dotarliście do tego miejsca, to dziękuję za przeczytanie tego wpisu. Zapowiada się bardzo ciekawy rok. Do następnego wpisu, który już w przyszłym roku.

Reklamy